Αγαπητοί γονείς
Τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν με το χιόνι φαίνεται να αποκαταστάθηκαν και τα σχολεία ξεκινούν και πάλι  τη λειτουργία  τους από τη Δευτέρα 31/1/2022.
Σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει 24 ώρες πριν την προσέλευσή τους, τη Δευτέρα 31/1, να έχουν κάνει self test και να το έχουν δηλώσει στην πλατφόρμα του edupass

Τα επόμενα self tests θα πρέπει να γίνουν κανονικά την προκαθορισμένη ημέρα και έως 24 ώρες πριν από την προσέλευση των παιδιών στο σχολείο την Τρίτη και την Παρασκευή με την ίδια διαδικασία και όπως γινόταν μέχρι τώρα.
Μόνο για αύριο Δευτέρα φροντίστε να ντύσετε πιο ζεστά τα παιδιά γιατί υπήρξε ένα πρόβλημα με τον ανεφοδιασμό πετρελαίου και το σχολείο μπορεί να μην έχει τη σωστή θερμοκρασία.
Κατερίνα Μανώλη