Σήμερα δεχθήκαμε μια μεγάλη δωρεά από την ΑΙΓΕΑΣ παιχνιδιών κήπου. Πριν ένα χρόνο στείλαμε ένα αίτημα στην ΑΙΓΕΑΣ μαζί με τη νυν πρόεδρο του Συλλόγου γονέων , Γιώτα Κολτσίδα, για να μας στείλουν παιχνίδια κήπου, αφού διαθέτουμε έναν υπέροχο κήπο, χωρίς όμως πραγματικό ενδιαφέρον για τα παιδιά. Αν και πέρασε αρκετός καιρός σήμερα είχαμε τη χαρά να ομορφύνουμε τη σχολική αυλή μας και να τη μεταμορφώσουμε σε πραγματικό τόπο παιχνιδιού, δημιουργικότητας και παιχνιδιού.

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε δεχθεί δωρεές επίπλων, υπολογιστών και παιχνιδιών από το 2015 , από την ΑΙΓΕΑΣ του κ. Μαρτίνου. Οι εκπαιδευτικοί, τα παιδιά και οι γονείς του σχολείου μας, στέλνουν θερμές ευχαριστίες στο κοινωφελές ίδρυμα ΑΙΓΕΑΣ.