Διάθεση ενός τάμπλετ

Aγαπητοί γονείς
Στάλθηκε από το Υπουργείο Παιδείας  στο σχολείο μας,  ένα τάμπλετ, το οποίο θα διατεθεί σύμφωνα με την παρακάτω παράγραφο της σχετικής εγκυκλίου.

Σε συνέχεια της με αρ. πρωτ. Φ8/46284/Δ4/14-4-2020 απόφασης για την παράδοση/παραλαβή των φορητών συσκευών, η απόφαση διάθεσης των συσκευών αυτών θα λαμβάνεται με βάση κοινωνικά και άλλα κριτήρια, μεταξύ των οποίων συγκαταλέγονται ιδίως το χαμηλό εισόδημα, η ανεργία γονέων/κηδεμόνων, η ιδιότητα μέλους μονογονεïκής, πολύτεκνης, τρίτεκνης ή ορφανικής οικογένειας, ή ύπαρξη ειδικών δυσκολιών μάθησης.
Παρακαλούμε όσοι πληρούν κάποιο από τα παραπάνω κριτήρια και δεν διαθέτουν την κατάλληλη συσκευή για την πραγματοποίηση της σύγχρονης  εξ αποστάσεως  εκπαίδευσης, να επικοινωνήσουν με e-mail με τη σχολική μονάδα και να στείλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά προκειμένου ο Σύλλογος Διδασκόντων να διαθέσει το τάμπλετ.

Η προϊσταμένη του 6ου Νηπιαγωγείου  Γέρακα
Κατερίνα Μανώλη